Hoppa till huvudmenyn Hoppa till innehåll

Kontakt

Kontaktinformation

Stora Skedvi förskola
Telefon: 0225-366 60
Besöksadress: 

Kyrkbyns förskola
Sockenvägen 1
783 92 Stora Skedvi

Fäggeby förskola
Fäggeby 21
783 93 Stora Skedvi

 

Ställ en fråga

Tack för ditt meddelande.

Telefonnummer:

Solrosen Gul, 4-5 års avdelning

Tel: 0225-366 99
Mail: solrosen@skola.sater.se

Solrosen Röd 4-5 års avdelning

Tel: 0225-366 98
Mail: solrosen@skola.sater.se

Skorpan, 4 års avdelning

Tel: 0225-366 83
Mail: Skorpan@skola.sater.se

Snöflingan, 3-4 års avdelning

Tel: 0225-366 81
Mail: Snoflingan@skola.sater.se

Smulan, 2-3 års avdelning

Tel: 0225-366 84
Mail: smulan@skola.sater.se

Kulan, 2-3 års avdelning

Tel: 0225- 366 82
Mail: Kulan@skola.sater.se

Trollsländan, 1-2 års avdelning

Tel: 0225-366 85
Mail: trollslandan@skola.sater.se

Besöksadress:

Kyrkbyns förskola
Sockenvägen 1
783 92 Stora Skedvi

Fäggeby förskola
Fäggeby 21
783 93 Stora Skedvi

Förvaltningsassistent

Anki Gustafsson
Telefon: 0225-55 199

Ledning

Lena Perrault, förskolechef
Tel: 0225-366 80
Mail: lena.perrault@sater.se

Carina Bååth, biträdande förskolechef
Tel: 0225-366 60
Mail: carina.baath@sater.se