Hoppa till huvudmenyn Hoppa till innehåll

Kontakt

Kontaktinformation

Stora Skedvi förskola
Telefon: 0225-366 60
Besöksadress: 

Kyrkbyns förskola
Sockenvägen 1
783 92 Stora Skedvi

Fäggeby förskola
Fäggeby 21
783 93 Stora Skedvi

 

Ställ en fråga

Tack för ditt meddelande.

Telefonnummer:

Solrosen Gul, 5 års avdelning

Tel: 0225-366 99
Mail: solrosen@skola.sater.se

Solrosen Röd 5 års avdelning

Tel: 0225-366 98
Mail: solrosen@skola.sater.se

Snöflingan, 4 års avdelning

Tel: 0225-366 81
Mail: Snoflingan@skola.sater.se

Smulan, 3 års avdelning

Tel: 0225-366 84
Mail: smulan@skola.sater.se

Kulan, 2-3 års avdelning

Tel: 0225- 366 82
Mail: Kulan@skola.sater.se

Trollsländan, 1-2 års avdelning

Tel: 0225-366 85
Mail: trollslandan@skola.sater.se

Skorpan, 1-2 års avdelning

Tel: 0225-366 83
Mail: Skorpan@skola.sater.se

Besöksadress:

Kyrkbyns förskola
Sockenvägen 1
783 92 Stora Skedvi

Fäggeby förskola
Fäggeby 21
783 93 Stora Skedvi

Förvaltningsassistent

Anki Gustafsson
Telefon: 0225-55 199

Specialpedagog

Marita Mattsson
Mail: Marita.mattson@sater.se

Ledning

Lena Perrault, förskolechef
Tel: 0225-366 80
Mail: lena.perrault@sater.se

Carina Bååth, biträdande förskolechef
Tel: 0225-366 60
Mail: carina.baath@sater.se

Translate

You can use Google Translate to translate the contents of www.sater.se. To do that, select the language you would like to translate into in the lost below.
Please bear in mind, since the Google Translate is an automatically generated translation, we do not take any responsibility for errors in the text.

Close